záznam 02; Plánky

25. ledna 2018 v 20:34 | Aki |  zápisky
Čao, ^^
Vím, že jsem s přidáváním článků vážně pomalá. Prokrastinace není moc dobrý způsob, jak věci dělat... Téma tohohle článku by měl být minimalismus, nebo spíše snaha o něj. V poslední době jsem se opravdu zajímala o tento životní styl a zaujal mě.
Upřímně- jsem prase. Neuvěřitelné, věci všude pohazující a jak už bylo zmíněno tak také prokrastinující, prase, které si neumí udělat ve svém vlastnictví pořádek. Sama pořádně nevím co chci a dávám si vysoké cíle, nebo si pro jistotu nedávám žádné. Jse líná blecha, která se většinou řídí momentálními pocity, takže jak to tak bývá, nikdy nic nedokončí. Taky mám sklony k tomu, že když se do něčeho pustím s vervou, chci to mít dokonalé, což znamená, že začátek zopakuju projistotu pětkrát, ne-li patnáctkrát a pak se na to vykašlu, protože mě to přestalo bavit.

Sice ano, shany za které se rozhodně nestydím, jako třeba že jsem začala cvičit se spolubydlící, která ale po třech čtyřech dnech přestala, protože onemocněla jsem opravdu nevzdala. Bylo to 15. 1. 2018
Taky si pamatuju sakra moc dobře, jak jsem si psala 31. 12. 2017 své celostránkové předsevzetí, které zahrnovalo pořádnost, vytrvalost, sebelásku a bůhví co všechno ještě, takže jsem se o něco přecejen vylepšila. Jenže ne o dost.

A pak, docela nedávno jsem, při své sedmi hodinové odpolední přestávce s jedním jediným bodem a to čučměním na internet, narazila na videa s tématem: "30 days challange of minimalism" a na několik youtuberů (zahraničních), kteří se o to zajímají. Například:
Když jsem se o tom všem dozvěděla, měla jsem čím dál větší touhu s tím vším začít a změnit celý můj pokoj doma i na intru, změnit své návyky a zlozvyky, změnit svůj přístup ke škole a hlavně změnit svůj pohled a najít samu sebe.
Ovšem co více mě udivilo bylo to, že ten pocit neustál ani po celém týdnu.
Kdykoliv jsem se podívala na své věci, chtěla jsem začít těch 30 dnů okamžitě, ale nemohla jsem, protože jsem o tom zatím nevěděla všechno, co jsem chtěla a taky jsem neměla tušení jak to udělat, když jsem u sebe doma jen na víkendy, přičemž zrovna tam je nejvíce práce. Začala jsem si tedy dělat individuální plánek z materiálů, na které jsem narazila právě od těchto youtuberů a chtěla bych o tom psát i nadále. :3
O celém tom procesu, kterým se chystám udělat nějakou řádně tlustou čáru od které bych se s nově nabitými znalostmi odrazila co to jen půjde.

Aki X3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jeife jeife | E-mail | Web | 28. ledna 2018 v 18:43 | Reagovat

Jé, další blogerka, co se zajímá o minimalismus <3
Pro začátek si dej menší cíle - třeba - "Sem si dám židli a na tu židli budu dávat vše, co bych jinak hodila na zem. Pokud bude plná, je čas to uklidit."
Já začínala obrovským úklidem pokoje :D neskutečný, kolik věcí letělo :)
http://jeife.blog.cz/1703/s-neporadkem-koncim

Výzvy jsou fajn, i když k nim při svých znalostech aj většinou potřebuju překladač :D hodně jich je na pinterestu :)
A taky doporučuju minimalisticky.cz :)

Fakt se moc těším na další články a dávám si tě do složky "oblíbené blogy" :)
Jinak si vůbec nedělej starosti s tím, že o tom nevíš všechno. Ono minimalismus je dost rozsáhlá věc a nemá to zas tak přesný definice jako třeba veganství. Začni u něčeho malýho, co můžeš zvládnout třeba za půl hodinu :)
Držím palce, piš dál, vrátím se :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama