zápisky

záznam 03; Fyzický Úklid- odškrtnuto

29. ledna 2018 v 18:02 | Aki
Týden zpátky jsem celý svůj volný čas sledovala videa na Youtubu, abych si našla co nejvíce informací a dychtila jsem po každé věci, kterou jsem se mohla naučit o tom jak být minimalistická, jak si začít všímat věcí okolo, jak změnit pohled na svět, jak začít milovat učení a spoustu, spoustu dalšího. Za tak krátkou dobu jsem toho tolik pochytila, až jsem se částečně sama začínala bát, že mám svou mysl přespříliš otevřenou všemu, co do ní spadne a mohla bych začít bezhlavě věřit kdejaké ptákovině. Byla jsem šťastná, že pomalu ale jistě začínám vyplňovat to, co jsem si dala za předsevzetí na začátku roku.


záznam 02; Plánky

25. ledna 2018 v 20:34 | Aki
Čao, ^^
Vím, že jsem s přidáváním článků vážně pomalá. Prokrastinace není moc dobrý způsob, jak věci dělat... Téma tohohle článku by měl být minimalismus, nebo spíše snaha o něj. V poslední době jsem se opravdu zajímala o tento životní styl a zaujal mě.
Upřímně- jsem prase. Neuvěřitelné, věci všude pohazující a jak už bylo zmíněno tak také prokrastinující, prase, které si neumí udělat ve svém vlastnictví pořádek. Sama pořádně nevím co chci a dávám si vysoké cíle, nebo si pro jistotu nedávám žádné. Jse líná blecha, která se většinou řídí momentálními pocity, takže jak to tak bývá, nikdy nic nedokončí. Taky mám sklony k tomu, že když se do něčeho pustím s vervou, chci to mít dokonalé, což znamená, že začátek zopakuju projistotu pětkrát, ne-li patnáctkrát a pak se na to vykašlu, protože mě to přestalo bavit.

Sice ano, shany za které se rozhodně nestydím, jako třeba že jsem začala cvičit se spolubydlící, která ale po třech čtyřech dnech přestala, protože onemocněla jsem opravdu nevzdala. Bylo to 15. 1. 2018
Taky si pamatuju sakra moc dobře, jak jsem si psala 31. 12. 2017 své celostránkové předsevzetí, které zahrnovalo pořádnost, vytrvalost, sebelásku a bůhví co všechno ještě, takže jsem se o něco přecejen vylepšila. Jenže ne o dost.

A pak, docela nedávno jsem, při své sedmi hodinové odpolední přestávce s jedním jediným bodem a to čučměním na internet, narazila na videa s tématem: "30 days challange of minimalism" a na několik youtuberů (zahraničních), kteří se o to zajímají. Například:
Když jsem se o tom všem dozvěděla, měla jsem čím dál větší touhu s tím vším začít a změnit celý můj pokoj doma i na intru, změnit své návyky a zlozvyky, změnit svůj přístup ke škole a hlavně změnit svůj pohled a najít samu sebe.
Ovšem co více mě udivilo bylo to, že ten pocit neustál ani po celém týdnu.
Kdykoliv jsem se podívala na své věci, chtěla jsem začít těch 30 dnů okamžitě, ale nemohla jsem, protože jsem o tom zatím nevěděla všechno, co jsem chtěla a taky jsem neměla tušení jak to udělat, když jsem u sebe doma jen na víkendy, přičemž zrovna tam je nejvíce práce. Začala jsem si tedy dělat individuální plánek z materiálů, na které jsem narazila právě od těchto youtuberů a chtěla bych o tom psát i nadále. :3
O celém tom procesu, kterým se chystám udělat nějakou řádně tlustou čáru od které bych se s nově nabitými znalostmi odrazila co to jen půjde.

Aki X3

záznam 01; První Článek

19. ledna 2018 v 9:07 | Aki
Čao!
Nepotrpím si moc na úvodní články stejně jako nemám potřebu psát pozdravy, ale proč bych se nepřemohla alespoň kvůli tomu začátku? Asi by nebylo od věci říct něco o tom, jehož článek teď čteš, ale mám pocit, že kdybych se tu rozepsala, asi by ti to nepřišlo moc záživné. Ostatně, jestli tě bude bavit číst mé články tak, jako mě baví je psát, určitě se o mě dozvíš víc, než bys čekal.
Mimo to sis asi všiml mé špatné gramatiky. ^^' (Jej, Akinka válí! - ,-) Omlouvám se tedy za případné chyby a kdyby tě některé tak řezaly do očí, napiš mi do komentářů a já je co nejrychleji opravím.

Články budou vycházet k večeru (dnešní vyjímka je jen protože jsem měla padla ve škole ;3) v neděle, pondělky, úterky, středy a čtvrtky. Pátky jezdím domů z internátu a ne vždycky si beru počítač, na kterém to všechno píšu, s sebou.

Takže první článek, který nemá vlastně ani pořádný obsah a služí jen k tomu, aby zabral místo, můžu uzavřít.


*Aki*
 
 

Reklama